//Zaproszenie na wystawę w czeladzkiej bibliotece

Zaproszenie na wystawę w czeladzkiej bibliotece

To o nas 🙂

Babka z Piasków, Nerka Gierka, Pogoń za Ślimakiem, czy Trójkąt Trzech Cesarzy – twórczy duet Zagłębiarki, zaprasza na wystawę o Zagłębiu Dąbrowskim, jakiego jeszcze nie znacie.

Od wtorku 7 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czeladzi (ul. 1 Maja 27) do końca marca będzie można podziwiać plakaty, kubki i pocztówki autorstwa Beaty Nocoń i Agnieszki Stefaniak-Zubko. Ich znak rozpoznawczy to gra słów, nowoczesna grafika i poczucie humoru.

– Pomysł na połączenie dobrego designu i promocję regionu przyszedł sam. Coraz więcej osób chce podkreślać swoje korzenie, przywiązanie czy nawet miłość do Zagłębia Dąbrowskiego i nie są to tylko kibice piłkarscy – podkreśla Beata Nocoń, która odpowiada za graficzną stronę projektu.

Obie twórczynie lubią kreatywną pracę, ale każda z nich myśli w odmienny sposób. – Szukam ukrytych znaczeń w słowach, miejscach czy postaciach, które wszystkim wydają się już dobrze znane. Beata z kolei myśli przede wszystkim obrazem i kolorem. W ten sposób idealnie się uzupełniamy – mówi Agnieszka Stefaniak-Zubko.

Zagłębiarki stworzyły również własną wersję lokalnych barw. Zieleń i czerwień, kojarzone z Zagłębiem Dąbrowskim, na swoich pracach prezentują w odcieniach mięty i…zupy pomidorowej.

– Chcemy, aby było nowocześnie. Opowiadamy o okolicach, które są nam bardzo bliskie, w taki sposób w jaki jeszcze nikt nie opowiadał. Chcemy w ten wzmacniać lokalnych postaw, ale cieszymy się, gdy nasze projekty wędrują za granicę albo na drugi koniec Polski w formie pamiątki czy prezentu dla przyjaciół – mówią Zagłębiarki.

Na co dzień prace kreatywnych twórczyń oglądać można na ich stronie internetowej www.zaglebiarki.pl

2017-02-01T22:52:00+01:00 01/02/2017|