//Top 10 regionalnych profili, które warto obserwować na Instagramie

Top 10 regionalnych profili, które warto obserwować na Instagramie

Są dla nas źródłem inspiracji, informacji i niecodziennego spojrzenia na Zagłębie. Jako Zagłębiarki bacznie obserwujemy, co dzieje się w regionie, wychwytując pasjonatów i miłośników naszej lokalnej rzeczywistości. Dziś chcemy podzielić się z Wami listą naszych ulubionych profili na Instagramie, na których można zobaczyć, jak piękne i różnorodne jest Zagłębie Dąbrowskie.

W naszym instagramwym TOP 10 jest miejsce na dobrą fotografię, coś smacznego i intrygującego, a czasem zabawnego. No to zaczynamy (aha! kolejność przypadkowa). Koniecznie podzielcie się też z nami swoimi typami 🙂

1.Sosnowiec – oficjalny profil miasta

Atrakcyjne zdjęcia, ciekawe momenty z życia miasta. Lekko i z humorem, bez urzędniczego zadęcia. Warto tu zaglądać. Przy okazji „oficjalne” hashtagi, którymi warto oznaczać własne instagramowe treści, o lokalnej tematyce to: #sosnowiec #sosnowiecłączy #sosnolove

sosnowiec_insta

2. Pałac Kultury Zagłębia

Oprócz promocji wydarzeń kulturalnych, sporo tu widoków zza kulis i garderoby. Życie artystyczne w regionie z perspektywy PKZ wygląda naprawdę ciekawie.

pkza

3. Milion Możliwości

Codzienne, a jakby magiczne kadry z Sosnowca i okolic. Inspirujące i czasem po prostu piękne. Warto zaglądać, żeby przekonać się, jak można spoglądać na miejsca, które mijamy codziennie i nie zawsze dostrzegamy ich urok.

instamilion

4. Muillu

Artystka, Monika Urbaniak na co dzień zajmuje się ilustracją i mieszka w Jaworznie (choć pochodzi z Sosnowca). Wspiera nasz projekt i jest autorką grafiki na magnesie „Zagłębie przyciąga”, który tak lubicie. Wkrótce kolejna odsłona naszej współpracy i jej niezwykłego talentu. A tymczasem zajrzyjcie do tego niezwykłego świata.

monika

5. Bartekrd88

Niezwykłe, przeważnie czarno-białe kadry prezentujące wycinki lokalnej rzeczywistości. Trochę natury, trochę industrialu i zatrzymane na chwilę pędzące miasta. Lubimy to!BARTE

6. Herbaciarnia Marzenie

Znany lokal na magicznej Pogoni zniewala słodkościami, które serwuje nam na swoim Instagramie. Na profilu można poczuć klimat herbaciarni i zupełnie zatracić się w ciastach, tortach, ciasteczkach. Mniam!

marzenie

7. Lokalna patriotka

Inspirująca kobieta z Będzina. Nie wiemy, kto kryje się za tym profilem. Wiemy za to, że jest ciekawie i z przyjemnością zwiedzamy miasto oczami jej mieszkanki.

donald

8. Bas Tajpan

Lokalny gwiazdor i miłośnik Lego. Ludziki z kolekcji kultowych klocków często są bohaterami lokalnych plenerów, które Bas uwiecznia na swoim profilu. Warto zerknąć 🙂

lego

9 i 10.Misiura Design Ceramika i Lilu2art

Na zakończenie jednych tchem wymieniamy dwie niezwykłe Zagłębianki, które prezentując swoje prace, opowiadają przy okazji niezwykłe historie z życia i o życiu:

Jedna z dziewczyn robi cuda z gliny i kocha ją z wzajemnością, a druga posiada rzadki talent haftowania łąk, na których kwitną kobiece marzenia.Takie zdolniachy:

misiura

lilu

BONUS 😉

Zagłębie od kuchni

Za rekomendację niech wystarczy tyle: pięknie zdjęcia, fantastyczne przepisy i 100% Zagłębia w Zagłębiu 🙂

zaglebiea

No i na sam koniec – zapraszamy Was na profil Zagłębiarek. Pewnie kojarzycie, co? 😉

zag

Pozdrawiamy

Zagłębiarki

2018-03-26T21:54:20+02:00 24/03/2018|Tags: , |