//Zagłębiarki – Firma Przyjazna Społeczności Lokalnej

Zagłębiarki – Firma Przyjazna Społeczności Lokalnej

To my:) W tegorocznym plebiscycie organizowanym przez Sosnowieckie Centrum Organizacji Pozarządowych (SCOP) oraz Urząd Miejski w Sosnowcu zostałyśmy uhonorowane tytułem Firmy Przyjaznej Społeczności Lokalnej.

Doceniono nas za wspieranie i promowanie Sosnowca i Zagłębia Dąbrowskiego, sponsorowanie lokalnych wydarzeń i inicjatyw, zaangażowanie na rzecz mieszkańców miasta i regionu. To nasza pierwsza nagroda, ale wiemy, że cokolwiek stanie się później – będzie dla nas najważniejsza. Dlaczego?

Bo kiedy dwa lata temu tworzyłyśmy projekt Zagłębiarki, nie myślałyśmy co prawda o laurach i dyplomach, ale chciałyśmy, żeby dostrzeżono, jak wielki potencjał drzemie we wciąż za mało odkrytym i promowanym Zagłębiu Dąbrowskim.

Film udostępniamy dzięki uprzejmości Sosnowieckiego Centrum Organizacji Pozarządowych i jego autora – Michała Sulicha z Salty Skills Film

Od tamtej pory zdarzyło się wiele. Udzieliłyśmy dziesiątek wywiadów, zrealizowałyśmy kilka projektów wspólnie z sosnowieckim magistratem, miałyśmy również indywidualne wystawy. Jedna z rozmowa z nami ma stać się nawet jednym z elementów publikacji na temat lokalnej tożsamości (wow!). Jesteśmy wdzięczne wszystkim naszym klientom, którzy naszymi gadżetami, obdarowują swoich bliskich i siebie.  Cieszymy się, że kubeczki z Zagłębia Dąbrowskiego wędrują do Francji, Włoch, Norwegii, Warszawy i Torunia i…. Puchniemy z dumy, że Jacek Cygan otrzymał od swoich przyjaciół plakat „Mam serce po prawej stronie Brynicy” z okazji jubileuszu swojej pracy twórczej.

Nasze zmywalne tatuaże widzimy czasem na hipsterskich ramionach, kiedy stoimy w kolejce po colę w zagłębiowskich klubach, ale też i na maleńkich rączkach Waszych dzieci, kiedy bawią się z naszymi maluchami w piasku. Nie zawsze nawet wiecie, że obok Was stoją autorki projektów, które gościcie w Waszych domach (i mamy nadzieję trochę również w sercach). W takich momentach przełykamy łzy wzruszenia (bez ściemy!)

Tak też czułyśmy się na scenie podczas Gali Dobrych Inicjatyw. To naprawdę wspaniałe uczucie być docenianym. Dziękujemy Wam za nie 🙂

Wasze Zagłębiarki

 

2018-03-26T11:45:14+02:00 26/03/2018|